Izstāde "Pasakas starpkultūru stilā
Akcijas laiks: 05.01.19. - 19.01.19.

Jelgavas krievu biedrība "Istok" ir uzsākusi projekta "Pasakas starpkultūru stilā" noslēdzošo aktivitāti - fotoizstādes veidošana. Projekta mērķis ir veicināt mazākumtautību identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanu, attīstību, iesaistot dažādu kultūru, kā arī dažādu paaudžu pārstāvjus.
Projekta īstenošanas laikā tiks veidoti desmit bildes ar pasaku tēliem un attiecīgām dekorācijām. Dažādu kultūru tautas pasakas, kā arī to tēli un aprakstāmā tajos doma, palīdzēs atrast kopīgo motīvu, veidojot fotoprojektu. Pasakas ir lielisks veids, kā mācīt dzīvi bērniem un kā nodot svarīgu pieredzi. Pētījumos atklāts, ka gan pieaugušie, gan bērni pasakās un stāstos spēj atrast atbildes uz dažādiem savas dzīves jautājumiem un atrisināt savas dzīves izaicinājumus. Caur pasaku un stāstu varoņu pieredzi izkristalizējas vērtības, kas tiek mantotas no paaudzes paaudzē. Galvenais mērķis, ko vēlāmies sasniegt ir izcelt katras tautas vērtības. Izmantojot pasakas kā darbības instrumentu var salikt tās lietas, kas līdz šim šķita nesaliekamas.

Pirmo fotosessijas dienu uzsāka Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, kuru laikā tapa divas fotogrāfijas ar krievu, romu, latviešu un poļu kultūras pārstāvjiem. Savukārt, pēcpusdienā pavadīja ar aizrautīgo zirga īpašnieku Pēteri Bilertu, kurš izvizināja fotosessijas dalībniekus zirgu pajūgā.

Projektā fotogrāfe ir Anna Džibuti no Jūrmalas. Anna ir trīs bērnu mamma un fotoizstādes "Senas pasakas mūsdienu izpildījumā" (izstāde pašlaik ir apskatāma JPPJ Sabiedrības integrācijas pārvaldē") autore. 
Fotogrāfe atzīst, ka tās viņai ir liels izaicinājums un fotosessijas rezultātus ikviens interesents varēs aplūkot 5.janvārī plkst.14:00 TC "Pilsētas Pasāža". Izstāde būs pieejama apskatei  līdz 19.janvārim.

Projekta sadarbības partneri – biedrība “Goraļ” un Latvijas Kazahstānas kultūras centrs “Saule”.
Projekts tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Zemgales NVO Centra atbalstu.

 

 

 

Laipni lūdzam Pilsētas Pasāža Maxima Turkebab  
Jelgava,

Driksas iela 4

P.-Sv.

10-21

P.-Sv.

8-22

P.-C. 10-21

Pk.-S. 09-06

Sv. 10-21